נותרו מקומות אחרונים
נותרו מקומות אחרונים!
התחנה הראשונה שלך מתחילה כאן
לפרטים ולמידע נוסף:
תודה על פנייתך,
נחזור אליך בהקדם
אמג'ד אמארה, בוגר המחלקה לניהול | סמנכ"ל מכללת גרנאטה
היה לי חלום להיות ד"ר, אבל לא כזה של רפואה - אלא במנהל עסקים. היום, אני מחפש מנחה לתזה בדרך לדוקטורט.

הדרך לשלב שתי אהבות

שמי אמג'ד אמארה, ואני סמנכ"ל מכללת גרנאטה. בנוסף, אני רכז מנהל מגמת פיתוח עסקי בתיכון גרנאטה בכפר כנא. מילדותי היה לי חלום להיות ד"ר, אבל לא כזה של רפואה. אלא במנהל עסקים. תחום שתמיד נמשכתי אליו. בנוסף, אני גם מאוד אוהב ללמד ולעבוד עם אנשים צעירים ולכן לצד עבודתי כרכז של כיתות י', י"א ו-י"ב במגמת ניהול, חשוב לי להשקיע מזמני גם בהתנדבות וגיוס צעירים למנהיגות ולשבט תנועת הצופים בכפר דרך משרד חברה ונוער, החברה הערבית במשרד החינוך. לצד כל הפעילות הזאת אני בונה אסטרטגיות לסוכנות הביטוח שבבעלותי, וכך משלב שתי אהבות גדולות. את המסלול האקדמי שלי התחלתי בשנת 1995 ואל הלימודים בויצו חיפה הגעתי אחרי שכבר היו לי שני תארים.
"בזכות התואר בניהול שלמדתי בויצו חיפה ובזכות הציון הטוב שהשגתי - מוניתי מיד לאחר סיום התואר להיות סגן מנהל"
וכיום עובדים תחתיי 120 אנשים. המשכתי לתואר שני בניהול אסטרטגי ומשאבי אנוש באוניברסיטת חיפה. כיום אני מחפש מנחה לתזה, בדרך דוקטורט.

התחנה הראשונה שלי

הגעתי לויצו חיפה בלי הרבה ציפיות כאדם עובד ואחרי שני התארים שכבר עשיתי, אבל כבר במפגש הראשון - נרשמתי ללימודי התואר.
היום, אני אומר תודה –
"ההחלטה הזאת פתחה לי המון דלתות בחיים. ויצו חיפה נתנו לי כלים שלא חלמתי עליהם, ובזכותם צמחתי והגעתי רחוק במקצוע שלי. הגעתי לא רק לקבל תעודה אלא, בעיקר, כלים שימושיים להמשך הקריירה. כשהתחלתי ללמוד ראיתי עד כמה סגל ההוראה רציני, ברמה שלא הכרתי."
זה דרבן אותי לקחת את הלימודים עוד יותר ברצינות. מצד אחד תואר לא פשוט עם דרישות גבוהות, מצד שני גמישות שמאפשרת לך לצלוח את התקופה ולהוציא ממנה את המקסימום. לאחר התואר קיבלתי הוקרה ממשרד החינוך– מבחינתי התוצאה היא החשובה ביותר, ולא יכולתי לייחל לתוצאה טובה יותר מהלימודים.

הבחירה הנכונה

במהלך הלימודים בויצו חיפה עבדתי כסוכן ביטוח ולצד הצלחות בעבודה, שכללו גם זכייה ברכב, כהוקרה על ביצועיי בבניית אסטרטגיה נכונה, הצלחתי גם בתקופת המבחנים בויצו חיפה.
"לכל מי שמתעניין ושואל אותי, אני תמיד ממליץ על הלימודים בויצו חיפה. מבחינתי זאת הבחירה הנכונה. כאן מקבלים הרבה ידע וכלים לעתיד. כל שנה אני לוקח את תלמידיי לויצו חיפה כדי שיחוו את המקום מקרוב. חלק מהם אפילו כבר התחילו ללמוד בויצו חיפה בסיום התיכון. "
יש פתגם בערבית שאומר: "תעבוד קשה ותגשים את החלומות ככל שתוכל, אבל בדרך – אל תשכח להיות אדם טוב כאילו אתה עלול למות מחר.