חלי קלקשטיין, מעצבת אופנה | שותפה בסטודיו לעיצוב שמלות כלה 'EISEN-STEIN'
אחרי שמילאתי מחברות שלמות עם סקיצות של שמלות בתור נערה מתבגרת, לא היה לי ספק במה אני אעסוק כשאהיה גדולה.

מסתבר שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ

שלום, אני חלי קלקשטיין ואני מעצבת אופנה, שמתמחה בעיצוב שמלות כלה ייחודיות. שותפתי יעל אייזנברג ואני מנהלות את סטודיו STEIN-EISEN שבבעלותנו. האמת שעיצוב אופנה בכלל ושמלות כלה בפרט הוא בכלל קטע משפחתי. לאמא שלי היה סטודיו לשמלות כלה. יום אחד, כשהייתי ילדה קטנה, היא לקחה אותי איתה לעבודה.
"אני זוכרת שנכנסתי לסטודיו שהיה מלא בשמלות. ישר ידעתי שאהיה מעצבת. "
כנערה מתבגרת מילאתי מחברות שלמות עם סקיצות של שמלות, עיצבתי לחברים תכשיטים ותחפושות בפורים.

התחנה הראשונה שלי

כשבאתי לויצו חיפה והתעניינתי בלימודי עיצוב אופנה, חוויתי מקרוב את היחס האישי והחם ומיד התאהבתי והחלטתי להירשם. אפילו לא בדקתי מוסדות לימוד אחרים. במקרה של ויצו חיפה לא הייתה בכלל התלבטות.
"לסטודנט כאן יש יד חופשית לביטוי אישי ואת האפשרות לצמוח בכיוון העיצובי שיבחר בו. האווירה בגובה עיניים וסבלנית. מאפשרים לו להיות מי ומה שהוא ולא מכתיבים לו מה להיות. "
המרצים תורמים הרבה מבחינה טכנית. מעשירים את ארגז הכלים ומקנים ידע רב שמלווה לאורך העשייה שלו גם אחרי תום הלימודים. הטכניקות שלמדתי כאן הפכו אותי למעצבת מקצועית יותר. פן נוסף שהמרכז האקדמי פיתח אצלי הוא הפן המחשבתי, קיבלתי כאן המון השראה והתפתחות באופן אישי.
את שותפתי לסטודיו יעל אייזנברג הכרתי במהלך הלימודים, שתינו עמדנו להתחתן וחיפשנו שמלות כלה ייחודיות. מאחר שלא מצאנו, נולד הרעיון וב-2011 עם סיום הלימודים הקמנו את הסטודיו המשותף שלנו, שנמצא ביפו. מה שמבדל אותנו בנוף המקומי הוא, שאנו שמות דגש רב על שירות אישי וליווי לאורך התהליך עד לחתונה. כל קונספט העיצוב בסטודיו הוא שונה - הוליווד גלמור, שטיח אדום, וכמובן שמלות כלה בעיצוב פחות מסחרי. למעשה, הקמנו לחיים נישה חדשה של שמלות לא שגרתיות. המטרה שלנו היא, שהלקוחה תהיה מרוצה ושהרעיון העיצובי ייצא לפועל – זהו המצב האידאלי מבחינתנו.

יש למה לחכות...

כרגע אנחנו מתמקדות בעשייה בארץ, ויש לא מעט, לשמחתנו הרבה. בשנה הבאה אנו מתכוונות לצאת לחו"ל בעקבות פניות שהגיעו אלינו. גם מהתעשייה המקומית אנחנו גם מקבלות המון חיזוקים ופרגונים ואני גאה לספר שהיינו מועמדות לטקס פרסי האופנה הישראלי בקטגוריית מעצבות שמלות הכלה הטובות ביותר. חשוב לנו לעסוק בתחום שאנו נהנות ממנו ואנחנו מוצאות השראה וסיפוק רב בעולם עיצוב שמלות הכלה. מבחינתנו לגרום לכלה להיות מאושרת זה סיפוק גדול, יש בעבודה הזאת כל כך הרבה מעבר לעיצוב. למתעניינים בלימודי עיצוב אופנה - חשוב שתדעו:
"תתרכזו במה שאתם אוהבים ובמה שאתם טובים, תתפתחו ותלמדו. תדעו לקבל ביקורת ולנתב אותה למקום הנכון."
הלימודים הם סוג של חממה ופיקניק. בעולם האמיתי הרבה יותר קשה. נצלו את כל מה שנותנים ותספגו כמה שיותר. אל תשכחו - הלימודים קשים בכל מקום, מבחינת לחץ ולוח זמנים, אבל בויצו חיפה תקבלו תמיכה אישית, יחס חם והרגשה ביתית. נכון, קל להישבר, אבל היחס שמעניקים בויצו חיפה עוזר ברגעים הקשים להמשיך ולשרוד. הגישה היא תקשורת בגובה העיניים. הלימודים כאן משפיעים על האופי שלכם כמעצבים ומכניסה אתכם לפרופורציות. אתם יוצאים בתום הלימודים עם המון כלים וידע אבל בלי אגו מנופח. בהמשך הדרך, הגישה הזאת תעבור גם ללקוחות שלכם - תדברו איתם בגובה העיניים וללא אגו ואנשים אוהבים ומעריכים את זה.
נותרו מקומות אחרונים
נותרו מקומות אחרונים!
התחנה הראשונה שלך מתחילה כאן
לפרטים ולמידע נוסף:
תודה על פנייתך,
נחזור אליך בהקדם