לוסיאנו סנטנדראו, אדריכל | מבעלי משרד Saab Architects
מהרגע שהתחלתי לבנות מודלים של דירות מגפרורים הבנתי, שאין לי יותר מדי ברירה ושאדריכלות זה מה שאני רוצה לעשות בחיים.

אדריכלות - חלום ילדות שהתגשם...

היי, שמי לוסיאנו סנטנדראו ואני אדריכל ואחד מבעלי משרד האדריכלות Saab Architects
"כילד בן 6 אני זוכר את עצמי נוסע לבקר את דודי האדריכל. הייתי מסתכל על המודלים היפים מהקרטון שהוא הכין עבור הפרויקטים שלו. זה ריתק אותי. על המקום ידעתי – אני אהיה אדריכל. "
תמיד היתה לי נטייה לציור ויצירה. הייתי בונה מודלים בשביל הכיף – דירות מגפרורים – במבט לאחור זה מתחבר ישירות לעשייה שלי היום. אני זוכר עוד רגע שכזה שבו הבנתי שאדריכלות היא הייעוד שלי בחיים: אבי קנה דירה בליסבון, פורטוגל עם נוף מדהים. בגיל 15 נסעתי לבקר אותו באחד החופשים. נכנסתי לדירה החדשה ומיד התחלתי להצביע על קירות שצריך לשבור, מטבח שצריך להזיז... שנה לאחר מכן, כשחזרתי לבקר אותו, הוא אכן עשה שיפוץ בדומה מאוד למה שהצעתי. אפשר להגיד שזה היה הפרויקט הראשון שלי כאדריכל, מבלי שבכלל ידעתי.

התחנה הראשונה שלי

אני זוכר שבמרכז האקדמי ויצו חיפה, היה המפגש המשמעותי שלי עם המקצוע. למבחן הקבלה הבאתי איתי דגם של טיילת לאורך הים שהכנתי. עד היום אני לא יודע אם אהבו את המודל או לא, אבל מה שכן - קיבלו אותי בזרועות פתוחות למוסד ומאוד נהניתי מהלימודים שם, אז כנראה שעשיתי משהו נכון... חוויית הלימודים בויצו חיפה זכורה לי כחוויה מעצימה וחיובית שמהדהדת בכל מה שאני עושה. בכל שנה היה לנו צוות מורים שפתח לנו אופקים שונים, וגרם לנו להסתכל על דברים אחרת...
"היה שם משהו כמעט אנטי ממסדי, טרי וחדש שנדבק בי – חיידק של סקרנות, אהבה ותשוקה למקצוע שמובילה אותי עד היום, כל יום. "
אני זוכר אווירה מיוחדת, נעימה ומשפחתית, שעודדה את הרצון יוצא הדופן להוכיח את עצמך, לחדש, לחקור ולהיות בקצה העשייה ולא להיגרר מאחור, שנתנה לכולנו מוטיבציה להצליח. האווירה הזאת ניכרה בסטודנטים ובמורים כאחד. ובאמת, כבר בסוף השנה הראשונה קיבלתי טלפון מהמרצה שלי במהלך החופשה. הוא הציע לי להתחיל לעבוד במשרד שלו, לא יכולתי לקבל מחמאה גדולה יותר. כעבור 10 שנים של עבודה איתו, הכרתי את רונית ברקול דרך הילדים שלנו, שהלכו לאותו הגן. יום אחד היא הציעה לי לעבוד על פרויקט משותף – בית הארחה ברומניה. הפרויקט מעולם לא יצא לפועל – אך כן נולדה משם שותפות. כיום היא ואני מנהלים את המשרד יחדיו ומטפלים בעיקר בלקוחות מתחום הבנייה הפרטית.

יש במה להתגאות

המשרד שלנו לקח חלק בתחרות 'אות העיצוב'. אמנם לא זכינו, אבל היינו פיינליסטים מספר פעמים. הפקנו תערוכת יחיד בה חשפנו פרויקטים חדשים שלנו ובאמת התערוכה הייתה הצלחה גדולה, עליה קיבלנו שבחים רבים והכרה מקצועית לא מבוטלת. החזון שלנו הוא להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים היום, רק יותר טוב. אנחנו בחיפוש מתמיד אחר שווקים חדשים ונישות אחרות – המטרה היא להתפתח לאן שרק אפשר. לאלו החושבים על לימודי אדריכלות אני מציע את הטיפ הבא:
"תהיו מי שאתם, אל תחקו אף אחד ותהיו מקוריים. חשוב שתביאו את הרקע שלכם ומי שאתם, וכמובן – אתם חייבים הרבה סקרנות על מנת להצליח. "
אל תפסיקו לחקור, לשאול ולרצות לדעת יותר ולעולם אל תשעממו את עצמכם.
נותרו מקומות אחרונים
נותרו מקומות אחרונים!
התחנה הראשונה שלך מתחילה כאן
לפרטים ולמידע נוסף:
תודה על פנייתך,
נחזור אליך בהקדם