נוגה שטיינר | צלמת. יוצרת עצמאית
צילום: בועז ארד | עריכה: גיא רפאל
כסטודנטית תמיד הרגשתי שדוחפים אותי קדימה. הרגשתי מהמרצים שהם מאמינים ורואים בי מישהי שתגיע רחוק.

פרויקט ראשון. 12 שנים.

שלום, אני נוגה שטיינר ואני צלמת ויוצרת עצמאית של פרויקטים אמנותיים, של עבודות מסחריות בתחום האופנה ואני גם מלמדת צילום. האמת, שבתיכון ניסיתי להתקבל למגמת תיאטרון, אבל קיבלו אותי למגמת מדיה, צילום וקולנוע. אפשר להגיד ששם התחיל הרומן שלי עם המצלמה. הפרויקט הראשון שלי ארך 12 שנים – הייתי בת 15 ואחותי הייתה בת 3. כשהיא קיבלה את חדר ילדותי התחלתי לצלם אותה. כך המשכתי עד שהיא הגיעה לגיל 15. דרכה ובאמצעות הצילומים הללו דיברתי על הילדות שלי במושב בו גדלתי.
"כשהתלבטתי מה ללמוד, רבים המליצו לי ללמוד משהו פרקטי. החלטתי דווקא ללכת עם האהבה שלי ולהמשיך עם הצילום, החלטה שבדיעבד התבררה כנכונה.
כאשר סיימתי את התואר הייתה לי תערוכת יחיד בגלריה מאוד נחשבת – גלריית מזי כהן ואותו פרויקט ראשון שעשיתי עם אחותי – פתח את התערוכה. אין ספק שזאת הייתה סגירת מעגל משמעותית מבחינתי. בסיום הלימודים הרגשתי שאם אני רוצה לפתח את הקריירה ולצמוח, אני צריכה להתחיל דרך חדשה מעבר לים. בעלי ואני עברנו לברלין ובינתיים אנחנו כאן כבר 4 שנים ומאוד מרוצים. לשמחתי, הקשר עם קהל האספנים והגלריות הוא ממש טוב, והשוק גדול מאוד כאן ומאפשר להתפרנס מאמנות.

התחנה הראשונה שלי

כשניסיתי להתקבל לויצו חיפה נכנסתי לחדר הבוחנים והראיתי להם עבודות שלי. אחרי 10 דקות ביקשו ממני לצאת – הייתי בטוחה שלא התקבלתי, כי כל שאר הנבחנים נשארו בחדר יותר זמן, אבל בסופו של דבר התקבלתי. בויצו חיפה יש המון אינטימיות, תחושה של בית ומשפחה, ולכן החלטתי שזה המקום המתאים לי ביותר ללמוד בו. בויצו חיפה מלמדים אותך דברים רבים שיעזרו לך לאחר סיום התואר.
"מצד אחד מפתחים את הביטוי והסגנון האישי שלך, שמאפשר לך ליצור ולהתעסק באמנות שלך ומצד שני מלמדים אותך כלים פרקטיים לעבודות מסחריות "
כגון צילומי אופנה, צילום מוצר, וידאו ועוד. בסופו של דבר, אתה יוצא מויצו חיפה עם הרבה כלים ותעודות שיתנו לך נקודת פתיחה טובה גם בעולם המסחרי, וגם יאפשרו לך להתפרנס מהאהבה שלך. הלימודים לתואר הם מאוד תובעניים ויש הרבה לחץ – אבל בויצו חיפה יש אווירה מדהימה שמאוד מקלה על ארבע השנים האלו. המקום פתוח 24 שעות ואתה יכול לבוא וללמוד מתי שאתה רוצה. בתוך כל הטירוף הזה יש תחושה של יצירה, הרמוניה, ונותנים לך את ההרגשה שאתה עושה משהו חשוב. זה נותן הרבה כוח להמשיך. שלב הביקורות על העבודות הוא שלב קשה – אתה מסגיר את עצמך, שם עבודות על הקיר ובעצם את עצמך. עוברים מבקרים, הרבה פעמים צולבים אותך וקוטלים אותך, אבל צריך לדעת לעמוד מאחורי היצירה שלך. לא לתלות משהו על הקיר שאתה לא מאמין בו. ללכת עם האמת והלב שלך. היכולת הזאת לבקר את עצמי לפני שאני מראה משהו החוצה – כאמנית זה משהו מאוד חשוב ואת זה קיבלתי בויצו חיפה.

לא נחה על זרי הדפנה

במהלך הלימודים זכיתי במלגת שפילמן - מלגה שניתנת פעם בשנה לשני סטודנטים מכל המוסדות בארץ. זכיתי בה שנתיים ברציפות, בשנה השנייה שפילמן התקשר אלי בעצמו והתנצל שלפי תקנון הקרן אינו יכול להעניק את המלגה שנתיים רצוף לאותו סטודנט. הצגתי בלונדון ב- National Portrait Gallery, זכיתי בפרס כבוד השופטים ב- Mia Portfolio Review במילאנו. אני עומדת להציג תערוכה בשטוטגרט באוקטובר 2015, מתבשל פרויקט עם המוזיאון היהודי ומתוכננת לי תערוכת יחיד בגלריה שמייצגת אותי בברלין. בנוסף אני לומדת לתואר שני ומתחילה פרויקט חדש כמאיירת והכי חשוב – יש לי ילדה בבית וכרגע אני בהיריון שני. למתלבטים בקשר ללימודי מדיה, צילום וקולנוע
"אני ממליצה ללכת עם הלב והתשוקה. אל תחששו לעשות מה שאתם אוהבים. אל תשכחו, הרי זה הדבר שאתם הכי טובים בו. "
בויצו חיפה לימדו אותי ללכת עם האמת שלי. ללכת עד הסוף עם מה שאני באמת אוהבת וזה גם הטיפ שלי עבורכם. בויצו חיפה לימדו אותי ללכת עם האמת שלי. ללכת עד הסוף עם מה שאני באמת אוהבת וזה גם הטיפ שלי עבורכם.
נותרו מקומות אחרונים
נותרו מקומות אחרונים!
התחנה הראשונה שלך מתחילה כאן
לפרטים ולמידע נוסף:
תודה על פנייתך,
נחזור אליך בהקדם